Menu Zamknij

Wynajem sprzętu budowlanego Warszawa

Wykopy pod fundamenty w Warszawie

Wynajem sprzętu budowlanego Warszawa – RENTIRO

Sprzęt budowlany – wynajem, zakup czy leasing?

Jeśli chodzi o nabycie sprzętu budowlanego dla Twojej firmy budowlanej, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Przy podejmowaniu decyzji o wynajmie, zakupie lub leasingu decyduje opłacalność.
Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć jest to, jak często dany sprzęt będzie używany. Obejmuje to patrząc na bieżące potrzeby i obciążenie pracą, jak również biorąc pod uwagę przewidywane przyszłe potrzeby. Jeśli używasz sprzętu 60% czasu lub więcej, to lepiej kupić sprzęt lub wybrać opcję leasingu na własność.

Jeśli sprzęt budowlany jest czymś, co planujesz używać tylko okazjonalnie lub sezonowo, zakup może okazać się nieopłacalny. Analogicznie jeśli jest to specjalistyczny sprzęt budowlany, który potrzebujesz tylko do niewielkiej liczby zadań, prawdopodobnie powinieneś rozważyć leasing. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę to obliczenie wszystkich związanych z tym kosztów. Transport sprzętu, naprawa i konserwacja, kapitał obrotowy, amortyzacja i wartość odsprzedaży.

 

 

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Wynajem sprzętu budowlanego oferuje największą elastyczność. Większość wypożyczalni oferuje stawki dzienne, tygodniowe i miesięczne, więc nie musisz płacić za sprzęt, którego nie używasz. Uwalnia to również od konieczności zawracania sobie głowy konserwacją sprzętu budowlanego. Wiąże się to z utrzymaniem, drogimi naprawami, a dodatkowo wypożyczony sprzęt może być odpisany jako koszt biznesowy.

Nie musisz się również martwić o koszty transportu, ponieważ nasza firma wynajmująca sprzęt budowlany dostarczy sprzęt na miejsce pracy. Natomiast odbierze go, gdy tylko skończysz prace budowlane. Firmy wynajmujące mają zazwyczaj szeroki wybór marek i modeli do wyboru. RENTIRO daje możliwość wypróbowania sprzętu różnych producentów, jeśli będziesz zainteresowany zakupem w przyszłości. RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego posiada sprzęt z najnowszego roku modelowego. To oznacza, że możesz skorzystać np. z najnowszej koparko-ładowarki i najwspanialszego sprzętu budowlanego, jaki producenci mają do zaoferowania.

Wynajem sprzętu budowlanego to świetna opcja, jeśli próbujesz rozwinąć swoją działalność. Możesz dostać to, czego potrzebujesz, wtedy kiedy potrzebujesz. Bez konieczności angażowania dużej ilości gotówki na zakup sprzętu lub zablokowania się w leasing sprzętu. Wtedy kiedy tego rodzaju sprzęt budowlany, nie spełnia Twoich długoterminowych potrzeb.

Wynajem sprzętu budowlanego Warszawa

Jedną z cech wyróżniających wynajem jest to, że koszt wynajmu jest zazwyczaj wyższy niż spłata leasingu lub pożyczki. Ponadto, aby podjąć najbardziej opłacalną decyzję, musisz spojrzeć na stawki wynajmu za czas, w którym planujesz używać sprzętu. Patrząc na lokalną wypożyczalnię, okazało się, że jeśli wynajmujesz codziennie, płacisz więcej po osiągnięciu trzydniowego limitu, niż gdybyś wynajmował tylko na cały tydzień.

Podobnie wiele tygodniowych stawek było o połowę niższych niż miesięczne, więc dwutygodniowy wynajem byłby taki sam jak miesięczna stawka. W tym przypadku, jeśli potrzebujesz sprzętu na trzy tygodnie, wyjdzie taniej wynajmując na cały miesiąc.

Należy również rozważyć dostępność sprzętu i planować z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że wypożyczalnia może spełnić Twoje potrzeby i mieć sprzęt dostępny, gdy go potrzebujesz, aby uniknąć przestojów.

Podczas wynajmu sprzętu, należy upewnić się i zadzwonić, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepsze ceny i że wynajmujesz od renomowanej firmy, która właściwie utrzymuje swój sprzęt i może zapewnić naprawy awaryjne lub sprzęt zastępczy, jeśli coś pójdzie nie tak.

Dołącz do naszej strony Facebook Zapraszamy!

Zapraszamy do naszej grupy firm: POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów|

RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką |

DUOTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych

| PUR-CONCEPT Izolacje natryskowe pianą PUR