Menu Zamknij

Roboty ziemne

Roboty ziemne w Warszawie – RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką

Co to są wykopy ziemne?

Jeśli budujecie Państwo lub rozbudowujecie budynek mieszkalny lub komercyjny, prawdopodobnie będziecie chcieli skorzystać z określonej formy wykopów i prac ziemnych, aby przygotować odpowiednio miejsce. Wykopy są również potrzebne przy innych projektach budowlanych, takich jak kształtowanie krajobrazu, baseny, podjazdy, drogi, tory kolejowe, układanie rur i wiele innych.

Wykopy na placu budowy występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Od mniejszych prac, takich jak wykopy na podwórku, do dużych projektów indywidualnych i komercyjnych, takich jak drogi i mosty. 

Wykopy ziemne – wyjaśnienie

Bez względu na to, co Państwo budują, zanim rozpocznie się budowa, teren musi być wyrównany i oczyszczony. Wykopanie terenu do odpowiedniego poziomu, wymaga używania odpowiednich maszyn, które wkopują się w ziemię w miejscu budowy, czyniąc ją gotową do wylania lub zainstalowania konstrukcji fundamentu.

Jaki typ maszyny jest używany?

Istnieje wiele różnych rozmiarów i typów koparek dostępnych na rynku. Rodzaj maszyny używanej do kopania będzie zależał od materiału, który ma być wykopany (ziemia, piasek, żwir, glina, skała itp.) i warunków miejsca (nachylenie, roślinność, łatwość dostępu). Na przykład koparki JCB są świetne do prac na podwórkach z ograniczonym dostępem, dlatego koparki te są zwykle używane w ciasnych, wąskich miejscach.

Roboty ziemne – Jak to się robi?

Koparki powinny być obsługiwane tylko przez wykwalifikowanych i licencjonowanych specjalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie, aby wykonać precyzyjnie swoją pracę. Właściwe posadowienie budynku jest najważniejszym elementem udanego projektu, dlatego nie ma miejsca na błędy!

Ziemia, skały, beton lub inne materiały, które zostały wydobyte podczas wykopów, zostaną następnie ponownie wykorzystane w innych miejscach na terenie budowy lub przetransportowane poza teren budowy w celu utylizacji.

Wykopy pod mosty – Roboty ziemne

Przede wszystkim ten rodzaj wykopów, robót ziemnych wiąże się z budową mostów. Skupia się na usunięciu wszelkich materiałów, które mogą utrudniać budowę fundamentów, czyli np. podbudów itp. Są to przede wszystkim roboty ziemne konieczne do wsparcia konstrukcji mostu.

Wykopy pod kanały – Roboty ziemne

Wykopy pod kanały obejmują usuwanie wszelkich materiałów z kanałów. Przede wszystkim usuwanie zanieczyszczeń z rowów odwadniających itp. Jest to jednym z głównych celów,  często jednak wykop przeprowadza się w celu zmiany przepływu wody lub zwiększenia przepustowości. Może to pomóc w złagodzeniu powodzi lub stagnacji i gromadzeniu się osadów.

Odwadnianie/wykopy budowlane – Roboty ziemne

Drenaż przeprowadzamy w celu odprowadzania wody z obszarów zalanych. Może obejmować takie roboty ziemne jak: rowy, kanalizacja burzowa, drenaż rolniczy, drenaż spływowy itp. Obejmuje wszelkie struktury związane z różnymi rodzajami drenażu. Rowy melioracyjne wykopujemy w celu skierowania wody z dala od siedlisk, infrastruktury, rolnictwa i innych obszarów, które mogą być zagrożone.

Wszelkie roboty drogowe – Roboty ziemne

Roboty ziemne wykonujemy na drogach i podjazdach, gdzie może się z czasem gromadzić woda, czyniąc je nieprzejezdnymi. Zmiana toru spływającej wody deszczowej spowoduje, że będzie ona automatycznie odprowadzona z miejsca, w którym nie powinna występować. Kierowanie przepływu wody do rowu lub w inne miejsce, jak również wyrównanie dna rowów i oczyszczenie z zalegającego mułu. Dlatego, jeśli potrzebne są Państwu tego typu roboty ziemne, są to właśnie prace dla koparko-ładowarki.

Pogłębianie – Roboty ziemne

Pogłębianie wykonujemy koparko-ładowarką JCB, jest rodzajem wykopu, który odbywa się pod wodą. Zwykle w rzekach lub płytkich korytarzach kanału wodnego (lub innych drogach wodnych). Stosujemy je w celu usunięcia szlamu, osadów oraz przemieszczenia rowów lub kanałów wodnych w inne miejsca tak, aby ruch łodzi mógł się odbywać bezawaryjnie.

Kompaktowa koparko-ładowarka JCB 3CX – roboty ziemne

Kompaktowa koparko-ładowarka JCB 3CX zapewnia ścisły obszar roboczy, już o 35 procent mniejszy niż typowa koparko-ładowarka. 

Nowe standardowe cechy modelu koparko-ładowarki JCB obejmują 7-kierunkową dźwignię wielofunkcyjną do sterowania osprzętem. Automatyczną regulację kół do przełączania między trybami on- i off-road. 2 koła skrętne i 4 koła obrotowe; oraz łyżkę wysuwaną na 3.66 m.

Oferujemy model koparko-ładowarka JCB 3CX. Opcje 3.66 metrowej łyżki oraz dodatkowy układ hydrauliczny o stałym przepływie dla ładowarki i prędkości pełzania.

roboty ziemne - wynajem koparko ładowarki w Warszawie
Roboty ziemne – wynajem sprzętu budowlanego koparko-ładowarką w Warszawie

Wydajniejsza koparko-ładowarka

Kompaktowa koparko-ładowarka 3CX oferujemy roboty ziemne, które wykonamy za jej pomocą. Korzystając z nowoczesnych funkcji, które można wybrać jednym naciśnięciem przycisku sprawnie wykonamy dla Państwa wszelkie roboty ziemne.

  • Elementy sterujące joystickiem koparki zamontowano standardowo, co zapewnia łatwość obsługi. Płynne sterowanie i większy komfort operatora, a tym samym nasza praca przebiega dużo sprawniej.
  • W pełni regulowany fotel z zawieszeniem pneumatycznym minimalizuje zmęczenie operatora, co zwiększa jego wydajność.
  • Wyświetlacz montowany na desce rozdzielczej dostarcza informacji potrzebnych do wydajnego i produktywnego załadunku i podróży.
  • Dodatkowy obwód 12 V w kabinie zasila akcesoria osobiste, takie jak telefony komórkowe.

Dołącz do naszej strony Facebook Zapraszamy!

Zapraszamy do naszej grupy firm: POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów|RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką | DUOTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych

| PUR-CONCEPT Izolacje natryskowe pianą PUR

cena usługi koparką cennik usług koparki cennik usług koparko-ładowarką ceny usług koparki w Warszawie firma koparkowa firmy koparkowe firmy koparkowe cennik kalkulacja usług koparką Koparko-ładowarka JCB 3CX Plus AEC koparko-ładowarka usługi korytowanie koparko-ładowarką Niwelacja terenu w Warszawie Przekopy, Wykopy pod fundamenty i roboty ziemne – Warszawa roboty ziemne cennik uslugi-koparko-ladowarka-cena Usługi koparko-ładowarki Okęcie usługi koparko-ładowarką cennik usługi koparko-ładowarką Janki Usługi koparko-ładowarką Julianów usługi koparko-ładowarką Józefosław Usługi koparko-ładowarką Lesznowola Usługi koparko-ładowarką Ożarów Mazowiecki usługi koparko-ładowarką Raszyn Usługi koparko-ładowarką Sękocin Usługi koparko-ładowarką Ursus Usługi koparko-ładowarką Wesoła Usługi koparko-ładowarką w Warszawie Usługi koparko-ładowarką Łazy usługi koparkowe cennik usługi koparką usługi koparką Dawidy bankowe usługi wykopywania koparką Warszawa w Warszawie wycena usług koparką w Warszawie Wykopy wykopy koparko-ładowarką wykopy koparkowe wykopy pod mosty wykopy pod mosty w Warszawie Wykopy pod szambo wykopywanie koparką wykopy Warszawa Wynajem Wynajem koparko ładowarki