Menu Zamknij

Jak wyrównać teren pod basenem?

wyrównanie terenu pod basen

Jak wyrównać teren pod basenem? Czy wyrównać podłoże pod basenem?

Jak ustawić basen na nierównym terenie? Takie pytania nasuwają się, gdy teren jest spadzisty lub zanieczyszczony różnymi przedmiotami, gałęziami, szkłem, kamieniami lub innymi przeszkodami na drodze do wymarzonego celu jakim jest basen w ogrodzie.

Jak wyrównać teren pod basen ogrodowy?

Niezależnie od tego, czy masz tymczasowy, czy stały zadbaj o bezpieczeństwo. Basen naziemny wykonany z gumy i plastiku, czy stały basen naziemny zbudowany z drewna, metalu i plastiku. Twoja rodzina i goście mogą być narażeni na poważne ryzyko.

Wiele basenów mieści ponad 400 000 litrów wody. Jeśli basen jest źle zaprojektowany, niewłaściwie zmontowany. Wykonany z kiepskich materiałów lub postawiony na nieoczyszczonym podłożu. Baseny mogą nie być w stanie wytrzymać ogromnego ciśnienia, jakie powoduje woda. Kiedy baseny naziemne pękają, ludzie są poszkodowani. Dlatego należy wyrównać i przygotować teren przed rozpoczęciem budowy basenu.

Przygotowanie podłoża pod basen

Budowa basenu naziemnego to projekt, o którym być może marzysz od dłuższego czasu. Baseny naziemne oferują niezliczone godziny zabawy i relaksu dla wszystkich, od młodych do starych. Basen naziemny to również poważna inwestycja dla Twojej nieruchomości. W przeciwieństwie do basenów naziemnych, baseny naziemne są stałe elementy, które zwiększają wartość odsprzedaży.

Jak ustawić basen na nierównym terenie?

Podczas realizacji projektu, Twój dziedziniec będzie miejscem ciężkich prac budowlanych. Ogrodzenia mogą wymagać usunięcia, aby wywrotka i koparka miały pełny dostęp. Rzeczywisty proces instalacji basenu będzie się różnił w zależności od wykonawcy lub firmy instalacyjnej, obszaru, przestrzeni i wielu innych czynników, ale ten przewodnik przedstawia podstawowe kroki budowy basenu naziemnego. Wiedząc, czego można oczekiwać od procesu instalacji basenu jest pierwszym krokiem.

Jak długo trwa budowa basenu naziemnego?

Zaplanuj budżet na dwa do trzech miesięcy na cały projekt, od początku do końca. Rzeczywisty czas pracy to zazwyczaj 40 do 50 dni.

Jak szybko można zbudować basen naziemny?

Trudno jest przyspieszyć budowę basenu naziemnego, ponieważ poszczególne etapy zależą od poprzednich, a niektóre materiały potrzebują czasu na pełne utwardzenie przed przejściem dalej. Niektóre szacunki wskazują, że basen naziemny można zbudować w zaledwie 20 lub 21 dni.

Basen a nierówny teren – jak wyrównać teren pod basenem?

Wykonawca lub budowniczy spędzi kilka godzin na wytyczeniu podstawowego kształtu basenu na twoim podwórku. Kształt zależy od lokalizacji, położenia i wielkości basenu. W tym momencie kształt basenu zbliża się do dokładnego, a na późniejszych etapach jego kształt będzie wyraźniejszy. Wszystkie instalacje podziemne musimy wcześniej wziąć pod uwagę. Przewody elektryczne, rury wodociągowe, linie nawadniające. Wszystko musimy wcześniej przewidzieć i zidentyfikować.

Jak wyrównać podłoże pod basenem?

Ziemia która jest zapełniona różnego rodzaju przedmiotami nie nadaje się pod basen. Zanieczyszczenie kamieniami, gałęziami, szkłem. A niekiedy cegłami po poprzednich budynkach powinno być oczyszczone. Przygotowanie gruntu polega na wyrównaniu terenu, tak aby nie było spadku, powinna być płaszczyzna pozioma. Dlatego należy wyrównać wszelkie nierówności i zmiany poziomów terenu.

Wykopanie dołu

Kiedy koparko-ładowarka i wywrotka przyjeżdżają, basen w ziemi wreszcie zaczyna nabierać kształtu. Jeśli na Twoim podwórku znajdują się duże obiekty, takie jak skały lub korzenie, które należy odepchnąć lub usunąć, używana jest koparko-ładowarka. Przez około dwa dni podwórko będzie zapełnione i mocno zapylone. Później pracownicy wykonują dodatkowe kopanie ręcznie.

Skontaktuj się z nami tel.: +48 798 213 233

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUOTHERM PROJEKTY I WYKONAWSTWO INSTALACJI WEWNĘTRZNYCH